X
Menu

DNV GL schválilo lodní baterie Exide

DNV GL schválilo lodní baterie Exide

Gennevilliers, Francie – 14. pros. 2015 – Exide Technologies dostala od DNV GL – mezinárodního certifikačního orgánu, schválení pro 24 typů baterií pro lodě a volný čas. Jen velice málo olovo-kyselinových baterií zvládlo tento nezávislý test, který potvrzuje, že výrobky splňují nejvyšší standardy bezpečnosti a spolehlivosti na moři.

logo_DNV_GLDNV GL obnovila certifikát pro 20 GEL a AGM baterií od Exide, které byly po prvé schválené v r. 2011. Navíc, mezinárodní certifikační orgán schválil po prvé i čtyři další Exide AGM baterie. Jako součást certifikačního procesu navštívila DNV GL fabriky Exide v Španělsku, Německu, Itálii a v Spojených státech a ověřila řízení kvality a standardy výroby baterií na každém z míst.

Exide je vedoucím dodavatelem výrobců lodí a plavidel, zahrnujíc značky nejvyšší úrovně jako Beneteau, Bavaria, Dufor Yacht a Nautitech. Typové schválení je pro výrobce důležitým signálem kvality a často požadavkem na baterie použité v jejich plavidlech.

V záchrannych člunech, kde jsou spolehlivost a bezpečnost prvořadé, vyžaduje každý elektrický prvek typové schválení. Norsky producent záchrannych čulnů – Harding Safety, zákazník Exide, se potěšil schválení produktů Exide od DNV GL. „Jsme vázání kvalitou ve všech aspektech a těšíme se, že jsou baterie certifikovány dle požadavků DNV GL“, řekl Svein Marken, New Build Procurement Manager.

„Jsme velice hrdí na to, čeho jsme dosáhli. DNV GL certifikát je konečným schválením pro námořní produkt, dokazující důslednou starostlivost o každý detail výrobku,“ řekl Michael Geiger, VP Sales & Marketing EMEA Exide Technologies.

Exide upraví označení na produktech řady Marine & Multifit tak, aby obsahovalo nové označení  typového schválení, ukazujíc, že produkty od Exide splňují náročné standardy stanovené DNVL GL. Aby bylo zajištěné zachování shody, přísný proces se musí opakovat každé čtyři roky.

Share